Mouretsu Pirates – Abyss of Hyperspace

Mouretsu Pirates: Abyss of Hyperspace için Moretsu Pirates anime serisinin ardından 2014’te gelen filmi diyebiliriz. Ortalama 90 dakikada Marika ve diğerleri hiper mekan dalış uzmanı, yeni rotalar bulmuş Mugen Hakase’nin oğlu Mugen Kanata’yla bir maceraya atılıyorlar.

Mugen Kanata küçüklüğünden beri hep uzay gemisinde yaşayıp babasıyla dalışlar yapıyor. Mugen Kanata olarak değil de, Mugen Hakase’nin oğlu olarak tanınmak, her şeye başkalarının karar vermesi gibi düşüncelerle sonunda babasının uzay gemisinden uzaklaşıp okula başlıyor. Kısa bir süre sonra babasının ölüm haberi geliyor, cenazeden sonra babasının gönderdiği bir zarf ulaşıyor eline. Paketin içinden katlanınca bir tür tablet gibi görünen robot papağan Flint ve VIP yolculuk kartı çıkıyor. Sakin bir hayat isteyen Kanata kendini garip adamlardan kaçarken buluyor. Kaçmak için bindiği gemide asıl amaçları Mugen Kanata’yı kaçırmak olan Mariko ile karşılaşıp köşeye sıkıştığını görünce onlarla kaçıyor.

Daha sonra öğreniyor ki, babası Marika’ya daha doğrusu Marika’nın babasına bir görev vermiş: Kanata’nın geleceğine karar vermesinde ona yardım etmek. Mariko’nun babası ölünce de görev Marika’ya kalıyor. Kanata bunun için de isyan ediyor başkaları karar veriyor diye ama Marika’nın sözlerine de güveniyor.

Koşuşturmacaların ve Flint’in bulmacasının ardından Mugen Hakase’nin gemisine ulaşıp orada özellikle hiper mekan dalışları için yaptığı ve Kanata’ya bıraktığı son gemi Advaseele’yi buluyorlar. Babasının hayali olan alt mekanın sonunda hangi rengin olduğu sorusunun cevabını bu gemiyle Kanata buluyor. X noktasına geldikten sonra Marika’dan aldığı cesaretle Advaseele’nin Flint sistemini aktive ederek bu noktayı da geçip alt mekanların en derinliklerine kadar iniyor.  Mariko ve Grunhilde’nin yardımlarıyla Mugen Kanata oradan çıkmayı başarıyor.

Son olarak bu dalıştan bir sürü veri elde ediliyor. Gelecek için inanılmaz bir gelişme vs. Mugen Kanata ise geleceğine kendisi karar vermek için yolculuğa çıkacağını söyleyerek ortadan kayboluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir