Mou Hitotsu No Mirai Wo

Mou Hitotsu no Mirai wo ortalama 7 dakikalık 3 bölümden oluşan mini anime serisi diyebiliriz.

Gelecekle iletişim kurmaya çalışan gizli bir araştırma grubundan minik görüntüler. Gelecekle iletişim kurmak için bir cep telefonu yapan bu grup bir yandan buluşu yaygın hale getirebilmenin yollarını ararken, diğer yandan da gizlilik ve sponsorluk gibi oldukça sıkıcı ama gerçekçi yönleri de ele almış Moonlight Mile’de olduğu gibi.

İki prototip cep telefonu gelecekle iletişim kurmak için kullanılıyor. Sadece deneme amaçlı arama yapan Kido, gelecekteki arkadaşından 2 gün önce öldüğüyle ilgili haberler olduğunu öğreniyor. Hemen o an tesiste bir patlama oluyor ve ciddi bir kaza atlatıyorlar. Ancak patlamanın asıl nedeninin kundaklama olduğu ve birilerinin diğer telefonu çaldığı ortaya çıkıyor. Suçluyu bulmak için yine gelecekle iletişime geçiliyor ve bir şirketin haberleriyle karşılaşılıyor. Aynı anda suçlular Kido’ya ulaşıp onu yanlarına istiyorlar. Diğer taraftan da iletişim gerçekleştirmeyi başaranlardan biri olan Mizue işin etik boyutuna da değiniyor: Tek taraflı iletişim kurmak haksızlık değil mi? Kido suçluların yakalanması için görüşmeyi kabul etmişken hiç beklemedikleri bir şey oluyor ve Kido’nun annesi gelecekten onları arıyor. Böylece Mizue’nin etik sıkıntısı da ortadan kalkmış oluyor; ancak gizli kalması gereken bir proje bu kadar açığa çıktığı için hükümet durdurma kararı alıyor. Telefonlar kullanıcıları Kido ve Mizue tarafından özel bir kapsülün içine yerleştirilerek proje gelecek kuşaklara emanet edilmiş oluyor.

Sonuç olarak  bu kadar kısa bir seri için çok fazla şey bile anlatılıyor. Karakterler bana Higashi no Eden karakterlerini anımsattı. Favori animelerimden birini hatırlattığı için mi acaba hoşuma gitti?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir