Başlarım Şimdi Anneliğe

Başlarım Şimdi Anneliğe – Şermin Çarkacı

Başlarım Şimdi Anneliğe, güncel haliyle Şermin Yaşar’ın ilk kitabı. Kadınların bu soyad meselesi de baya zorluk çıkarabiliyor sanki değil mi? Konumuza dönecek olursak, Şermin Hanım bu kitabı kendi zorlu sürecinde istediği “geçer” diyecek bir el olarak algılamamızı istiyor. Başlarım Şimdi Anneliğe, anneliğe ve bebek bakımına güzel bir başlangıç için rehber kitap imiş. Elma Yayınları’ndan çıkan Başlarım Şimdi Anneliğe 160 sayfa, büyük puntolu, çocuk emzirirken dahi rahatça okunabilecek bir kitap.

İçerik olarak ise ilg başlarda karşılaşılan durumlar için genel geçer görüşler veya seçenekler ile yazarın ne yaptığını anlattığını bölümlerden oluşuyor. Şermin Hanım kitapta geniş dil ve kültürel miras bilgisini de döktürmüş.

Başlarım Şimdi Anneliğe gerçekten de şöyle aynı yollardan geçmiş bir annenin kendi deneyimini okuduğunuz, hatta üslubu nedeniyle sanki sohbet etmiş gibi olduğunuz, aralarda güldüğünüz, eğlenceli bir kitap. Moral oluyor mu? Oluyor. Bazıları kitapta yazılanlara çok kızar mı? Kızar. Olsun yine de eğlenceli. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir