Nerima Daikon Brothers

Nerima Daikon Brothers

Nerima Daikon Brothers öyle sık sık karşımıza çıkan türden bir anime değil. Müzikal komedi olmakla birlikte çocuklara yönelik olmadığı kesin. 😀 Mangadan uyarlanan anime Shinichi Watanabe yönetmenliğinde 12 bölüm olarak yayınlanıyor. Bölümler 24-25 dakika sürüyor.

Hideki ve İchiro kardeşler ile kuzenleri Mako Nerima Daikon Brothers adında bir grup kuruyor. Nerima semtindeki tarlalarında Japon turbu (daikon) yetiştirip kazandıkları paralarla bu alana bir konser alanı kurmak ve burada konser vermek en büyük hayalleri. (Gereksiz bilgi olarak; Japon turbunun Japonya’da en çok tüketilen sebze olduğuyla ilgili anket sonuçları mevcuttur.) Tarla işlerini daha ziyade Hideki yapıyor, İchiro geceleri bir eğlence mekanında erkek konsomatris olarak çalışıyor. Hatta buranın en iyi konsomatrisi. Mako’nun ise ne iş yaptığı belli değil, Hideki’nin kendisine olan aşkından yararlanıp lüks şeylere harcamak için sürekli olarak Hideki’den para istemeye geliyor.

Evlerin ortasındaki tarlanın bir kenarında da sahne var. Burayı aynı zamanda ev olarak kullanıyorlar. Tarla evlerin ortasında olduğu için ne zaman prova yapmaya kalksalar komşular şikayete başlıyor. Sürekli birileri kandırıp paralarını almaya çalışıyor. Ne zaman paraya ihtiyaçları olsa bir bankanın dansçı kızları müzik eşliğinde giriyor ekrana yanlarında bir bankamatikle. Danslarını yapıyorlar, bankamatikten para çıkıyor, müzik duruyor, kızlar dansı bırakıp silinerek sahneden çıkıyor ve bankamatiği de yanlarında götürüyor. Ne zaman birinin paraya ihtiyacı olsa aynı sahne geliyor. Bir de ihtiyaçları olduğu zaman başvurdukları bir adam var. Yüzünü göremiyoruz, para hariç her şeyi ödünç veriyor. Ödünç vermek için şarkı söylemelerini bekliyor sadece.

Bir de panda var, tarladan turp çalmaya başlayıp onların yanından ayrılmaz oluyor. Gerektiğinde de yardım ediyor. Sabah, öğle, akşam Japon turplu yemekler yiyorlar. Sonradan yanlarına bir de polis memuru katılıyor. Başta onları yakalamak için uğraşsa da tarlaya göz diken Başbakan’ın çalışmaları karşısında dayanamayıp Nerima Daikon Brothers ayrı olmamalı düşüncesiyle yine onlara yardım ediyor. Gerçi bu hali sürekli Jerry’i yakalayıp yemeye çalışan; ama öldüğünü sandığı bir anda yaşatmaya çalışan Tom’u hatırlatmıyor değil.

Bol müzikli ve eğlenceli bir anime arıyorsanız Nerima Daikon Brothers uygun; yalnız seks çağrışımlı sahnelerin varlığını unutmayalım. 🙂

Nerima Daikon Brothers Müzikler:

Açılış Müziği: Ma·Ji·Ya·Ba

Kapanış Müziği: Berima

Şarkıları Nerima Daikon Brothers – Hideki, İchiro ve Mako’yu seslendiren sırayla Shigeru Matsuzaki, Shoutarou Morikubo ve Ayano Matsumoto söylüyor.

NOT: Açılış müziğinin paylaştığım klibinde 1:03’te başlayan hareketin devamında bir el işareti göreceksiniz. Bazı ülkelerde OK, yani tamam anlamında kullanılıyor, bizde edilgin eşcinsel erkekler için kullanılıyor. Japonya’da ise bu el işareti para anlamına gelir. Öğrenin, anlatıp arkadaşlarınızı şaşırtırsınız. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir